TELEFON GÖRÜŞ BİRİMİ

  T.C

  ADALET BAKANLIĞI

  KOCAELİ 1 NOLU T TİPİ KAPALI CEZA İNFAZ KURUMU MÜDÜRLÜĞÜ

     HAFTALIK TELEFON GÖRÜŞ GÜNLERİ

  CEZA VE GÜVENLİK TEDBİRLERİNİN İNFAZI HAKKINDA TÜZÜĞÜN 88. MADDESİNE İSTİNADEN;

   

       Hükümlü ve tutuklular eşi çocukları, torunları, annesi, babası,büyükannesi ve büyük babası, kardeşi, amcası, halası, teyzesi,dayısı, kayınbabası, kaynanası,kardeşinin çocukları, kayınbiraderi, baldızı, görümcesi, bacanağı, eltisi, gelini veya damadından birisi ile haftada bir defa telefon görüşmesi yapabilir.

  1-Hükümlü ve tutukluların telefonla konuşma gün ve saatleri haftada 10 dakika olarak belirtilmiştir..Her hükümlü ve tutuklu ancak kendisine ayrılan günde telefon görüşmesi yapabilir .

  2-Hükümlü veya tutuklu telefon görüşmesi esnasında, telefon yönlendirme, telekonferans ve Kurum güvenliğini tehlikeye düşüren, suç oluşturan veya suça azmettirme yada yardım etmesi tespit edildiğinde konuşması derhal kesilir ve hakkında adli ve idari işlem yapılır.

  3- Telefonla görüşecek olan hükümlü yada tutuklu konuşmasına öncelikle kendi adını ve soyadını söyleyerek başlar. Görüştüğü kişininde adını soyadını ve telefon numarasını tekrar etmesini isteyerek konuşmasına devam eder. Bu işlemin yapılması tüzük gereği zorunludur. Telefon görüşmelerinde görüşme kurallarına riayet etmeyenler 1-3 ay arası telefonla görüşme yasağı uygulanır.

   

  TELEFON GÖRÜŞMESİ İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR

   

  1-Abonelik sözleşmesi (Bayiden imzalı ve kaşeli olacak)

  2-Nüfus cüzdanı fotokopisi (Fatura sahibine ait olacak)

  Bu belgeler açık, kapalı görüş yoluyla elden veya posta vasıtası ile Ceza İnfaz Kurumumuza ulaştırılabilir.

  Hükümlü ve tutuklular hafta boyunca odalara göre programlanan günlerde haftada bir kez olmak üzere 10 dakika süreyle telefon görüşmesi yapar.

  Adres

  KANDIRA YOLU ÜZERİ 22. KM ÇAL MEVKİİ KANDIRA/KOCAELİ

  Telefon

  (0262)5815044

  (0262)5815045

  E-Posta

  kocaeli.1nttkcikisaretadalet.gov.tr